Cesta porcelánu

Photo
Photo

 

 

 

 

 

 

Vítejte na Cestě porcelánu!

Těšte se na jedinečný kulturní zážitek, na výjimečné nákupní zážitky, na prožitky s celou rodinou nebo na romantické chvilky ve dvou ve vlasti bílého zlata.

Cesta porcelánu Vás provede od kolébky severobavorské výroby porcelánu ve Smrčinách přes Stiftland a Hornofalcký les, Franckým Švýcarskem a Steigerwaldem, přes Horní údolí Mohanu, Coburgského kraje do Franckého lesa a Bavorského Vogtlandska až po Slavkovský les v sousední České republice, kde byla v Horním Slavkově založena první továrna na výrobu porcelánu v Čechách.

Zcela individuálně a přeshraničně, buď autem, karavanem, jako pěší turista, cyklista či motorkář, objevujte podél Cesty porcelánu někdejší i současné výrobny porcelánu, choďte po stopách průmyslového odvětví a uměleckého řemesla s dlouholetou tradicí v nádherné, dech beroucí krajině.

Váš průvodce Cestou porcelánu Vám bude vždy dobrým služebníkem a pomocníkem. Na jednotlivých zastávkách informuje o minulosti a současnosti porcelánové výroby, informuje o největších porcelánových zajímavostech a poradí, kde okusit příjemnou kulturu stolování a pohostinnost.

Porcelánová cesta – aplikace pro mobilní zařízení (Android)

Webové stránky projektu (DE/CZ/EN)

Realizace projektu Cesta porcelánu byla spolufinancována z prostředků EU v rámci programu přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko 2007 - 2013.